To view the layout of our training grounds CLICK HERE
   

  U/6 - U/11  Mini-Roo Teams
  U/12 - U/16 Junior Teams
  U/18 - O/45 Senior Teams
 
4 to 5 pm          
Plateau Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Main North 7 Falcons W10 Tigers W11 Marlins

9 Warriors

10 Rockets
Main South 8 Seagulls - 6 Rainbows W9 Starlets 8 Crows - W9 Bluejays
W9 Ninjas 

3/4 North 6 Pirates  7 Lemurs 6 Meerkats 7 Currawongs  W8 Ravens
3/4 South 6 Lizards  W10 Panthers STRIKERS ACADEMY (3:20 to 3:50)
6 Bushrangers
W/8 Scorpions
St Matts  4-5pm Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
2 North 10 Jets
2 South W9 Angels
3 North 8 Swans

W10 Lions
3 South W8 Magpies
4 East

6 Wobbegongs

STRIKERS ACADEMY  (3:30 to 4:30) STRIKERS ACADEMY (3:30 to 4:15)
W8 Roos
4 West STRIKERS ACADEMY  W8 Flamingos W11 Hornets
Trumans Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
North        
South          
           
5 to 6 pm          
Plateau Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Main North 12/4 12/3 6 Geckos - 6 Bandicoots
W/11 Sharks - 9 Cobras
11 Spartans - 8 Mynahs  W15/1
Main South 10 Wizards
W/8 Penguins  - 8 Phoenix 10 Blades
W9 Seahorses - W9 Pandas

W11 Coyotes - W8 Jaguars
8 Pterodactyls

9 Rhinos
3/4 North 8 Kingfishers W/8 Stingrays  -  6 Emus 8 Kestrals
W10 Leopards - W10 Pumas
10 Thunder
9 Avengers
8 Vultures
3/4 South 7 Dories - 7 Crocodiles W8 Wildcats - W8 Zebras
W8 Funnelwebs
7 Cockatoos - 7 Bilbies
St Matts  5-6 PM Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
2 North W12/2   6 Kookaburras  - 9 Rangers
9 Rebels
2 South

W9 Butterflies
W9 Tigerlillies - W8 Dolphins
13/4
9 Vikings
3 North W11 Snow Leopards
8 Roosters
W12/1B

W9 Mermaids - 6 Wallabies

W8 Diamonds
3 South  
8 Brumbies W12/1A

13/3B

4 East 7 Echidnas W10 Cheetahs
STRIKERS ACADEMY 
13/1

8 Jays - 6 Wombats

 
4 West STRIKERS ACADEMY W9 Flames

13/2

W13/2
           
6 to 7.30 pm        
Plateau Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Main North W/11 Bobcats 15/3
W14/2
14/3 16/2
Main South   
W12/3
13/3A
12/2
3/4 North W16/2
11 Firebirds
11 Lightning
3/4 South 9 Demons
10 Crushers
St Matts  6-7.30 Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
2 North 7 Possums - 11 Titans 14/2 MWFA (From 7:00pm)
2 South
 U12/1 (6:30-7:30 Session 2) 11 Jackals 14/1
MWFA (From 7:00pm)
3 North 16/1B W15/3 W18/3
15/2  (+14/2 if field 2 closed)
3 South 15/2
W13/3 16/1B 12/1  (+14/2 if field 2 closed)
4 East STRIKERS ACADEMY 
W/AL-3
U13/1A  (+14/1 if field 2 closed MWFA (From 7:00pm
4 West STRIKERS ACADEMY W15/1
W13/1B W14/1  (+14/1 if field 2 closed)
MWFA (From 7:00pm)
           
7.30 to 9 pm        
Plateau Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
Main North ALL O/35 - O/45
Main South ALL O/35 - O/45

3/4 North     AL/7    
3/4 South     ALL O/35 - O/45      
St Matts  7.30-9.00 Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
2 North WO40/1 MWFA GAME
2 South WAL/1 21/2 18/3 MWFA GAME
3 North  14/1 (2nd session)
W40/3 18/2

3 South 18/2 16/1A AL/3 16/1A

4 East 18/1 Premier Leaque 18/1  Premier League MWFA  GAME
4 South 21/1 Premier League

21/1

 Premier League MWFA  GAME